63. praznik Občine Ljutomer - 6. dan

Šesti dan praznovanja - četrtek, 1. avgust 2019 - je bil posvečen gospodarstvenikom. V sodelovanju z Območno obrtno-podjetniško zbornico Ljutomer je bila najprej organizirana okrogla miza, na kateri so prisotni govorili o položaju obrti in podjetništva v pomurski regiji in širše, nato pa je bila organizirana še tradicionalna prireditev Obrtnik leta. Ta častni naziv je letos pripadel Dušanu Zorku iz Gostilne Zorko v Borecih, predsednik Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Branko Meh, ki je bil slavnostni govornik, pa je posebni priznanji zbornice izročil Avgustu Rajhu, za katerega je priznanje prevzel sin Dušan, in Niku Šoštariču. Prisotnim na prireditvi sta nekaj besed namenila tudi ljutomerska županja mag. Olga Karba in predsednik OOZ Ljutomer Ivo Ozmec, za kulturni program pa je poskrbela Hermina Matjašič.