15. Bučarija malo drugače

Turistično društvo Stara Cesta je pripravilo že 15. Bučarijo. Zaradi razmer, ki onemogočajo druženje večjega števila ljudi, so tradicionalno prireditev, ki je v preteklosti privabljala tako domače, kot tudi tuje goste, letos izvedli v okrnjeni obliki. Tako so minulo soboto, 5. septembra 2020, pri Stajnkovih v Mekotnjaku, med gosti je bil tudi ljutomerski podžupan Niko Miholič, postavili na ogled bučne aranžmaje in stehtali buče velikanke. Najtežja buča, ki je tehtala 191 kilogramov, je zrasla na njivi Marjana Vrablja, drugo mesto je zasedel Ivan Gaube, katerega buča je tehtala 137 kilogramov, na tretje mesto pa se je uvrstila Sonja Gregorinčič z bučo teže 102 kilograma. Med mladimi pridelovalci je najtežjo bučo (94 kg) pridelal Aney Geržina, drugouvrščena buča Matica Kozarja pa je tehtala 62 kilogramov. Bučni aranžmaji v Mekotnjaku bodo na ogled še nekaj prihodnjih dni.